מחשבות
      לחופו של אוקיינוס
 
על אופן הישום של הדמוקרטיה  |  תורות מיסטיות  |  סמכות הריבון  |  תחלואי הדמוקרטיה הפרלמנטרית  |  מימון להשכלה הגבוהה  |  הימורים באינטרנט  |  התחממות כדור הארץ  |  מי משלם את המע"ם ?  |  מסים  |  שביתת המורים  |  

מונה:להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


תורות מיסטיות

דף הבית >> מיסטיקה >> תורות מיסטיות

 מאמר זה נתלש מהקשרו, (הוא פורסם תחילה כתגובה - במקום אחר) עם זאת, ההקשר ברור למדי וכן תוכנו.

תורות מסטיות

בדברייך יש קביעה מרומזת כי המדע הוא סוג של חוכמה. כך גם האסטרולוגיה, הקריאה בקפה, המשיכה בקלפים. אפשר להתמחות בזה, או בזה. אין הבדל של ממש. "השיטות האלטרנטיביות: קלפים, קפה, אסטרו... הן דרכים טובות ביותר להשלים את היידע של האדם על כל מה שפרטי ומיוחד לו עצמו". זה היה ציטוט מדויק מדברייך. 

את מבצעת אבסורד לוגי: מקבצת ערימת מושגים מעולם המדע ומעולם האמונות הטפלות, מכניסה את כולם תחת האיצטלה של "מיסטיקה" וקובעת שאם זה קיים אז גם זה קיים, שהרי כולם "מיסטיים". אני מזרח-תיכוני. גם הצב של בני הוא מזרח-תיכוני. משמע שגם לי יש שריון שהרי שנינו מזרח-תיכונים. כאלה ואחרים הם האבסורדים שהמדע נלחם בהם!

בכלל, כל דברייך מסמלים את ערימת גיבובי הדברים חסרי הפשר שבהם אני, כאדם, נלחם מאז פרשתי מבין כותלי הישיבה. שם ניפחו את מוחותינו בתעמולה פנטית, שקרים (לא מודעים) וחצאי אמיתות (שלא תהיה אי הבנה: הכל מתוך כוונות טובות). שם כופפו את הלוגיקה כדי להתאימה לדברי קדמונים שליהגו ללא סוף. האם את מעיזה, מתיימרת לכנות כל דברי ההבל הללו "סוג של חוכמה"?!!!!

ראי, כל הדיוט מצוי יכול להמציא מקבץ עצום של תיאוריות אסטרולוגיות. מה הבעיה? הלא יש אינסוף מצבים אפשריים להיוולד בייחס לכוכבים אחרים! ואפשר להמציא אינסוף תיאוריות על חישובים נומרולוגיים. לייחס משמעויות לספרות המייצגות את תאריך הלידה, שעת המחלה, דקות המוות של סבך, השניות שבהן בכית לראשונה, עשיריות השניה של הרגע שאמך הניקה אותך, אלפיות השניה של.... האם הדגמתי כבר מספיק הבלים? לא? הנה עוד: מליוני אופנים לקריאה בקפה. להגדיר בבוץ הקפה עמקים, גאיות, ואדיות, מישורים, נקיקים ולייחס לכולם משמעות. קלפים? כאן אפשר להיות פוריים במיוחד. דווקא יש לי רעיונות יצירתיים מאוד לגבי קלפים שאפשר לצייר. דרך אגב, לא חייבים קלפים. אפשר להטיל מטבעות. חמש מטבעות יתנו 32 צרופים. עשר מטבעות יתנו אלף צרופים. 20 מטבות יתנו מליון צרופים! אפשר לכתוב על זה ספר עב כרס במיוחד, עם מליון דפים. ממש אנציקלופדיה. הלא זה ממש כיף! יילכו האהבלים לבדוק נכונות של מליון פוזיציות!

 

וזה כל העניין.
הלוא לכל תיאוריה פרועה יש תיאוריה סותרת. אז את מה נקבל: את המקור או את ההיפוך?
האלטרנטיבה, כמובן, היא הדרך המדעית: להיפטר מאותן תאוריות שאינן ניתנות לבדיקה, ולבדוק את הניתנות לבדיקה.

אלא שיש כאן בעיה חמורה והיא מהווה את  לב העניין: אין אפשרות מעשית לבדוק את כל שלל דברי ההבל האפשריים !!!! (אני מקווה שהצגתי מגוון מרשים של דברי הבל). אם נעשה זאת, יכלו חיינו ולא יכלו דברי ההבל. אם נרצה לבצע בדיקה מדעית יסודית של כל רעיון שיעלה בדעתנו - נזדקק לאינסוף בעוצמה גבוהה: אינסוף זמן, אינסוף אנשים, אינסוף כח מחשוב. גם אם לא נבצע ניסויים, נבצע רק לוגיקה, גם אז לא נספיק.

 

כל המקדיש את תשומת לבו לדברי ההבל - אין לו תקווה. הוא לא יצא מזה. גם אם מוחו השטוף יגיע למסקנה כי התחזית האסטרולוגית בעיתון אינה נכונה, יסבירו לו כי צריך מפה אסטרולוגית (תמורת תשלום). ואם המפה לא הצדיקה? אז האסטרולוג הזה שרלטן, כמובן. יש לפנות לאחר עם ירידה גדולה יותר לפרטי המיקום ושעת הלידה, ואח"כ לאחר (זה רק עניין של כסף) עד שבסוף הוא ימצא את האסטרולוג הגואל, זה שאמר את הדברים הנכונים. אז לצאת לחברה, ולספר להם על האסטרולוג הפלאי שהצליח במקום שכולם נכשלו!

 

אין בפי די מילים להביע את זעמי על מדורת ההבלים שהדלקת. אני ממש מופתע ומאוכזב. יחד עם זאת אני מקווה שהבהרתי ונימקתי היטב את עמדתי למען אותם קוראים שקראו את דברייך בעיני עגל מעריצות.


אמרפל

(1995 ?)

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
קידום אתרים - קידום אתרים